NT156FHM-N41 15.6 inch 30 Pin TN High Resolution 1920 x 1080 Laptop Screen TFT LCD Panels, Upper and Lower Bracket, NT156FHM-N41
Product form
1. Replacement laptop screen panel 2. High resolution: 1920 x 1080 pixel 3. Diagonal screen size: 15.6 inch 4. Backlight... Read more
    • Guaranteed secure & safe checkout.
      shop pay
    • Why pay retails? Everyone deserves wholesale - even for 1 unit. Save like a pro
    • Wholesale pricing for everyone - no min
    • Buy at wholesale price(s) | Money saved vs marketplaces
    • Dedicated Account Manager
    • Bulk pricing - for large enquiries
    Description
    1. Replacement laptop screen panel
    2. High resolution: 1920 x 1080 pixel
    3. Diagonal screen size: 15.6 inch
    4. Backlight Lamp: WLED type
    5. Interface: 30PIN
    6. Screen type: TN TFT LCD
    7. Contrast Ratio: 500:1
    8. Luminance: 220cd/m
    9. Display scale: 16:9
    10. Active Area: 344.16 x 193.59mm
    11. Size: 359.5 x 223.8mm
    12. Features: Straight row, normal side, upper and lower bracket
    Specification:
    Package Weight
    One Package Weight 1.24kgs / 2.74lb
    One Package Size 45cm * 33cm * 8cm / 17.72inch * 12.99inch * 3.15inch
    Qty per Carton 10
    Carton Weight 12.50kgs / 27.56lb
    Carton Size 62cm * 40cm * 30cm / 24.41inch * 15.75inch * 11.81inch