LCD Screen and Digitizer Full Assembly for Microsoft Surface Pro 5 1796 LP123WQ1(SP)(A2) 12.3 inch, For Microsoft Surface Pro 5
Product form
    • Guaranteed secure & safe checkout.
      shop pay
    • Why pay retails? Everyone deserves wholesale - even for 1 unit. Save like a pro
    • Wholesale pricing for everyone - no min
    • Buy at wholesale price(s) | Money saved vs marketplaces
    • Dedicated Account Manager
    • Bulk pricing - for large enquiries
    Description
    Before Installation Notes
    1. Tips 1: Test before installation
    Ensure you wear eye protection and use caution not to cut your finger with the glass splinters.
    2. Tips 2: Simulates testing
    3. Tips 3: Do not over-bend cable
    Please make sure LCD cable Do not over-bend. Over 90 degrees bent will cause black display.
    About the product
    1. Replacement LCD Screen + Touch Screen Digitizer Assembly for Microsoft Surface Pro 5 1796 LP123WQ1(SP)(A2) 12.3 inch.
    2. Replace your broken or unusable item with a new one.
    3. Make your device look more refreshing than ever.
    4. Completely fit and work.
    5. Each item has been checked and in good condition before shipping.
    Specification:
    General
    Compatible with
    MicroSoft: Surface Pro 5
    Types LCD Screen + Touch Screen Digitizer Assembly
    Material Glass, Plastic
    Package Weight
    One Package Weight 0.57kgs / 1.26lb
    One Package Size 33cm * 24cm * 2cm / 12.99inch * 9.45inch * 0.79inch
    Qty per Carton 50
    Carton Weight 27.80kgs / 61.29lb
    Carton Size 52cm * 50cm * 35cm / 20.47inch * 19.69inch * 13.78inch