B116XTN02.3 11.6 inch 30 Pin High Resolution 1366 x 768 Laptop Screens TFT LCD Panels, B116XTN02.3 11.6 inch 30 Pin
Product form
1. High quality replacement screen panel 2. High resolution 1366 x 768 pixel 3. 11.6 inch diagonal screen size 4.... Read more
    • Guaranteed secure & safe checkout.
      shop pay
    • Why pay retails? Everyone deserves wholesale - even for 1 unit. Save like a pro
    • Wholesale pricing for everyone - no min
    • Buy at wholesale price(s) | Money saved vs marketplaces
    • Dedicated Account Manager
    • Bulk pricing - for large enquiries
    Description
    1. High quality replacement screen panel
    2. High resolution 1366 x 768 pixel
    3. 11.6 inch diagonal screen size
    4. Backlight Lamp: WLED type
    5. Interface: 30PIN
    6. Panel type: TFT-LCD
    7. Display Ratio:16:9
    8. Interface Type:EDP
    9. Brightness: 200cd/m
    Specification:
    Package Weight
    One Package Weight 1.15kgs / 2.54lb
    One Package Size 45cm * 33cm * 8cm / 17.72inch * 12.99inch * 3.15inch
    Qty per Carton 10
    Carton Weight 12.50kgs / 27.56lb
    Carton Size 62cm * 40cm * 30cm / 24.41inch * 15.75inch * 11.81inch